(ВИДЕО) ГЕРМАНСКИ СТРУЧЊАК ГО ШОКИРАЛ СВЕТОТ:„Нешто чудно се случува тука, го познавам КОРОНА ВИРУСОТ, тој не се однесува вака!“

Познат пулмолог и долгогодишен член на Бундестагот на СПД, Др. Волфганг Водарг е еден од научниците и лекарите во Германија кој има различни мислења во врска со ширењето на вирусот корона и можните контрамерки.
Науката е сè уште далеку од научен консензус за прашања поврзани со вирусот на корона. Професорот Том Џеферсон, епидемиолог во реномираниот институт Кохран во Рим, ја споделува оценката на Водарг.
Д-р Водарг ја предводи здравствената работна сила во Одборот на „Transparenci Deutschland“
Тој во ова видео со превод на српски се сомнева дека работите со овој вирус не се најчисти или најчесни.
Погледнете за што станува збор навистина во видеото:

Neverovatan uvid u Korona-paniku

Gepostet von Danak u krvi u Srbiji am Sonntag, 22. März 2020

Извор: Webtribune.rs

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Рики Мартин објавил ретки фотографии од петмесечниот син:„Бебе на куќата!“

Пејачот Рики Мартин и неговиот сопруг Жван Јосеф во октомври минатата година добиле уште едно …