(ФОТО) ТАГА – На глумицата од „Мојата голема мрсна православна свадба“ и починал таткото: Поради коронавирусот не можела да оди на ПОГРЕБ!

Ниа Вардалос, која се прослави за улогата во „Мојата голема мрсна православна свадба“ поради острите мерки и самоизолација, не била во можност да оди на последното испраќање на нејзиниот татко.
Нејзиниот татко, Гус Вардалос, починал и таа не можела да биде присутна во неговото последно испраќање поради епидемијата на корона вирусот.

“Ние сите бевме таму за Божиќ. Тој седеше на каучот, среќен и се движеше, но не можеше да трча маратон. Имав чувство дека тоа беше тоа. Тој момент се случи меѓу мене и татко ми кога се збогувавме. Мислам дека тој ми рече ‘ова е навистина збогум’“, изјавила таа.
Ниа можела да разговара со него преку телефон затоа што тој бил во болницата.
“Медицинската сестра го држеше телефонот и јас му се заблагодарив за неверојатниот живот што ми го даде. Му реков дека тој е џентлмен и голем татко. Мамо го држеше за рака и му рече дека е добро и дека слободно може да си замине”, изјави таа.
Починал на 12 март. За жал, поради самоизолирање и забрани за патувања, Ниа не можела да присуствува на неговото последно испраќање.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) MY SECRET TERRIUS: Во јужнокорејска серија снимена пред две години е опишана борба со корона вирусот!

Корејската серија „My Secret Terrius” која е објавена во 2018. година, а говори за смртоносниот …