(ФОТО) ПРИНЦОТ ЧАРЛС ИМА КОРОНА ВИРУС: Сопругата Камила не е заразена, а и двајцата се во самоизолација во својот дом во Шкотска!

Принцот Чарлс се разболел со корона вирусот, јавуваат британските медиуми.

Според најновите информации тој се чувствува добро.
„Тој има благи симптоми, но инаку е со добро здравје и последните неколку дена работи од дома, како и обично. Војвотката од Корнвол е исто така тесирана, но нема вирус. Во склад со владините и лекарските совети, принцот и војвотката се во самоизолација во својот дом во Шкотска“, навеле официјалните лица и додале:
„Не е можно да се утврди од кого Принцот го фатил вирусот поради големиот број ангажмани кои ги вршел во својата јавна улога последните недели“.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Рики Мартин објавил ретки фотографии од петмесечниот син:„Бебе на куќата!“

Пејачот Рики Мартин и неговиот сопруг Жван Јосеф во октомври минатата година добиле уште едно …