ПРИРОДНО – Се прави од само 2. состојки: Овој напиток ги реши сите мои проблеми со крвниот притисок!

Од денот кога започнав да го пијам овој пијалок за крвен притисок, немав проблеми…
„Во моето семејство, проблемите со крвниот притисок се многу чести, ние едноставно сме склони кон тој проблем, но јас бев во можност да најдам нешто што ќе го држеше под контрола“.
„Овој рецепт е познат уште од античко време, и додека не го испробав, не верував во неговата моќ“.
Природниот пијалок направен од семки од сончоглед се покажа како многу ефикасен во брзата регулација на крвниот притисок. Овие лековити семиња се богати со витамин Б3, како и витамин Е.
Овој пијалок ја подобрува циркулацијата на крвта, влијае на крвните садови, како и на квалитетот на крвта и генерално го зајакнува организмот. Покрај тоа, позитивно влијае и на функцијата на црниот дроб. Семките од сончоглед го намалуваат ризикот од холестерол и карцином.


Ќе ви требаат:
500 гр семки од сончоглед
2 л вода
Подготовка:истурете 500 гр сурови, излупени семки од сончоглед во тенџере, додајте 2 литри ладна вода и варете два часа. По варењето, почекајте пијалокот да се излади, а потоа исцедете.
Пијте половина од изладениот пијалок во еден ден, а остатокот наредниот. Пијалокот чувајте го во фрижидер.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Омилена „грицкалка“ за оние кои постат: Солени галети со семки!

Одлична грицкалка со пиво додека гледате филм или правите нешто друго во изолација… Состојки: 200 …