Дневен хороскоп за среда, 25.03.2020: Нема потреба да се смислувате изговори што ве ставаат во непријатна ситуација…

Овен
Љубов:
Лесно и со насмевка на лицето, можете да исполните нечии очекувања или желби. Покажете љубезност пред некој близок.
Работа:
Треба да се оддалечите од некои сомнителни ситуации и да останете доследни во вашите намери.
Здравје:
Важно е правилно да ја насочите вашата креативна енергија.

Бик
Љубов:
Склони сте кон идеализација и имате големи очекувања пред некој близок. Вашата емоционална несигурност доаѓа од огромни желби.
Работа:
Премногу ароганција од ваша страна може да искомплицира меѓусебен договор за деловна соработка.
Здравје:
Нема потреба да се оптоварувате со „тешки мисли“, да се опуштите.

Близнаци
Љубов:
Планирајте состанок со една драга личност за која ве врзуваат многу пријатни спомени и топли емотивни ноти. Опуштете се
Работа:
Некој ја предизвикува вашата деловна репутација, што дополнително го отежнува договорот. Бидете упорни во вашите намери.
Здравје:
Важно е да се одржи позитивно расположение.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денот кога сте родени открива важни детали за вашата личност

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …