(ВИДЕО) ЧОВЕК КОЈ СЕ ИЗЛЕКУВАЛ ОД КОРОНА ВИРУСОТ МИНАЛ ПОКРАЈ НОВИНАРИТЕ И БЕСНО ИМ ПРЕФРЛИЛ:„Би требало сите да се заразите!“

Португалскиот тренер Жорж Жезус (65) после само 10. дена се излекувал од корона вирусот, а новинарите кои бараале изјава од познатиот стручњак го добиле одговорот: „Сите треба да бидете заразени со корона“.
Тренерот на Фламенго се врати од Бразил во Португалија, но немал најзгоден прием на аеродромот во Лисабон.
Екипите новинари се „нацртале“ на аеродромот, во обид да добијат изјава од Жесус, но биле пречекани со „ладен туш“.
“Оставете ме. Зарем ништо не почитувате? Треба да добиете корона вирус”, им префрлил Жесус на собраните новинари и фоторепортери кои во чекор го следеле штом се појавил на терминалот, без никаква заштитна опрема – маска и нараквици.

Жесус минатиот понеделник бил позитивен на тестот, но резултатите нановиот покажале дека е негативен.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Рики Мартин објавил ретки фотографии од петмесечниот син:„Бебе на куќата!“

Пејачот Рики Мартин и неговиот сопруг Жван Јосеф во октомври минатата година добиле уште едно …