(ВИДЕО) СЕ ОГЛАСИЛ РОБЕРТ ДЕ НИРО: Со видео порака сакал да укаже на СЕРИОЗНОСТА на ситуацијата! Еве што рекол!

Роберт де Ниро се огласил со видео-порака за да ја посочи тежината на ситуацијата што го мачи светот. Ширењето на смртоносниот корона вирус ја зголеми свеста за опасноста, иако некои луѓе сè уште не ја признаваат важноста на превенцијата и заштитата.
Сакајќи да ја истакне тежината на ситуацијата, славниот актер Роберт де Ниро се огласи со видео порака:

“Здраво, овде е Роберт де Ниро. Сите треба да останеме дома. Треба да го спречиме ширењето на овој вирус и тоа можеме да го направиме само заедно. Не само за да се заштитиме себеси, туку да ги заштитиме другите и сите постари луѓе што ги сакате. Ве молам. Ве набљудувам“, апелираше актерот.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Рики Мартин објавил ретки фотографии од петмесечниот син:„Бебе на куќата!“

Пејачот Рики Мартин и неговиот сопруг Жван Јосеф во октомври минатата година добиле уште едно …