(ВИДЕО) Борко Ристовски со конкретна порака до граѓаните: Како да го победиме коронавирусот?

Борко Ристовски ниту утрово не го пропушти својот тренинг. Не му пречеше ниту снегот на Водно, но од таму испрати важна порака до македонските граѓани.
„Завршувам со мојот утрински кардио-тренинг, во самоизолација на Водно. Мора сите да останеме здрави за да го победиме овој вирус. Затоа мојата порака е: ‘Останете здрави, вежбајте секаде каде што можете да вежбате, меѓутоа во изолација и да не го заборавиме најважното – да помогнеме на македонската економија, купувајте македонски производи““, порача тој.

Sportski pozdrav i site zaedno da go pobedime ova zlo sto ne zatekna!! #Makedonija🇲🇰#Zaedno#Borbaprotivkorona#KupuvajteMakedonskiProizvodi🇲🇰#Sakajtesigosvojotnarod#Makedonijavecna

Gepostet von Borko Ristovski am Dienstag, 24. März 2020

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Рики Мартин објавил ретки фотографии од петмесечниот син:„Бебе на куќата!“

Пејачот Рики Мартин и неговиот сопруг Жван Јосеф во октомври минатата година добиле уште едно …