„#Седидома со Милчо“: Вечерва на МТВ е „Бикини Мун“

По прикажувањето на „Пред дождот“, „Мајки“ и „Сенки“, вечерва на МТВ во 22. часот ќе биде емитуван филмот „Бикини Мун“ на најнаградуваниот македонски филмски режисер Милчо Манчевски.
Манчевски преку Фејсбук го најави својот придонес и поддршка на вонредните мерки против ширењето на коронавирусот.

„#Седидома со Милчо“, порача режисерот.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) MY SECRET TERRIUS: Во јужнокорејска серија снимена пред две години е опишана борба со корона вирусот!

Корејската серија „My Secret Terrius” која е објавена во 2018. година, а говори за смртоносниот …