(ФОТО) Кејт и Вилијам посетила болница во Лондон: Еве зошто нејзиниот аутфит е вистински погодок!

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам во вторникот ја посетиле главната лондонска болница за да им се заблагодарат на вработените на нивната служба за време на пандемијата со коронавирусот која го покорила цел свет.
Војвотката за таа пригода облекла розов костум, а нејзиниот избор на боја не можел да биде подобар со оглед на моменталната ситуација.

View this post on Instagram

Catherine and I were proud to visit staff working at NHS 111, to pass on our personal thanks, along with those of my grandmother and father, to staff working around the clock to provide care and advice to those that need it most. • The last few weeks, and more recent days have been understandably concerning with the continuing spread of coronavirus. • But it’s at times like this when we realise just how much the NHS represents the very best of our country and society – people from all backgrounds and walks of life with different experiences and skills, pulling together for the common good. • Not only are NHS staff and emergency workers responding to the needs of the public, they – like the rest of us – are concerned about their families, friends and loved ones. • They need our support as much as we need theirs. • All of us have a part to play if we’re going to protect the most vulnerable. • That means acting on the latest expert advice, staying home if we or those we live with have symptoms, and avoiding non-essential contact to help reduce the spread of the virus. • — The Duke of Cambridge

A post shared by Kensington Palace (@kensingtonroyal) on

Имено, како што порачале од Вог, розовата боја е најдобар моден избор за изолација бидејќи симболизира љубов, сочувство и нежност – се’ што на луѓето во моментов им е потребно. Покрај тоа, нагласиле и дека кога сето ова ќе се заврши, розовата боја ќе владее и на улиците бидејќи повторно е една од хит боите на годината.
Поради тоа, ако сакате во изолацијата да се чувствувате малку подобро, послушајте ги модните експерти од Вог и, како Кејт, ставете на себе некој розов елемент (но, за разлика од неа, останете дома), а слободно можете да се облечете во розово од глава до петици бидејќи дома, поради тоа, никој нема да ве гледа чудно.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Омилена „грицкалка“ за оние кои постат: Солени галети со семки!

Одлична грицкалка со пиво додека гледате филм или правите нешто друго во изолација… Состојки: 200 …