(ВИДЕО) ДНК СО КОНЦЕРТ на интернет: „Седи дома, биди кул!“

Македонските музичари, посебно оние кои имаат редовни настапи, пред избивањето на пандемијата со коронавирусот, чувствуваат потреба на својата публика да и ‘дадат нешто повеќе’ и во овие тешки времиња кога се забранети сите јавни собирања…И, секој го прави тоа на свој начин…
Но, ДНК не би биле тоа што се ако не смислат нешто ново и оригинално. Така тие на својата публика и овозможија двочасовно уживање во нивната музика,секако преку интернет…
„Вчера со ДНК дефинитивно го имавме најчудниот но и нај ‘посетен’ концерт во нашата кариера 😊 Во домашни услови, без публика пред нас но со вашата интерактивна поддршка, таа ОГРОМНА ЉУБОВ и ЕНЕРГИЈА која ни ја дадовте во тие 2 часа се осетивме како да пееме на Coachella…“, напиша Владимир Блажев

Ако го пропуштивте концертот на ДНК погледнете го видеото:

DNK Live Bidi Kul, Sedi Doma 16.03.2020 Livestream by 2S

Екипо како што ви најавивме еве не во живо од дома 😬 Ќе се дружиме во наредните два часа и се надеваме дека бар за кратко ќе ви ги отстраниме мислите околу целата ситуација во која се наоѓа целиот свет. Исто така за оние кои немаат ФБ ќе има линк и на нашиот официјален днк јутуб канал па истиот настан ќе може да го следите и од таму.Слободно пишете ни коментари тука и на нашите официјални инстаграм профили: @djshortypofficial @andrejdnk Во меѓувреме #СЕДЕТЕ_ДОМА и #БИДЕТЕ_КУЛ ❤️🎶🙏Преносот во живо го овозможи www.livestream.mk www.2sstudio.mkStojan Stojanovski

Gepostet von DNK am Montag, 16. März 2020

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Можеби и’ не е време да бидете во врска: Овие знаци го покажуваат тоа!

Како и во се друго во животот, така и во љубовта постојат одредени правила. Пред …