(Рецепт) Првото утринско кафе го правела на овој начин: Излекувала тироидна жлезда, анемија и болки во коските!

За почеток, треба да направите мала количина на мелен желад (жир) и секој ден да варите по една лажичка…
Дали знаевте дека постои напиток со желад (жир) кој е сличен на кафето, што може да помогне во проблеми со тироидната жлезда?
Покрај тоа, овој медицински пијалок исто така може да ви помогне да ја поправите крвната слика, и има позитивен ефект врз целото тело!
Најдобро од сè е што тоа може многу лесно да се направи, и има вкус толку многу како вашиот омилен утрински пијалок, па овој пијалок го викаат жир-кафе..


За почеток, треба да направите мала количина на мелен жир и секој ден да варите по една лажичка… На анемичните лица им се советува да го сторат тоа два пати на ден и по една недела ќе доживеете значително подобрување на тироидната жлезда, пренесува MyHealthyFoodTips.com.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПАРТНЕРОТ ФЛЕРТУВА СО ВАШИТЕ ПРИЈАТЕЛКИ: Еве како да откриете дали се работи за МИКРО-ИЗМАМА

Иако сте во врска неколку месеци, сепак вашиот партнер се допишува со поранешната девојка на …