(ВИДЕО) НЕСЕКОЈДНЕВЕН ПРИЗОР – ШПАНЦИТЕ ИМ АПЛАУДИРАЛЕ НА ЛЕКАРИТЕ: Излегле на терасите и покажале благодарност на оние кои се борат против КОРОНАВИРУСОТ!

Шпанците покажале огромна благодарност до сите здравствени работници со огромен аплауз.
Поточно, во 22. часот, граѓани од целата земја излегле пред прозорците на своите домови и почнале да аплаудитраат.

Во саботата, на интернет се појавил повик до граѓаните да учествуваат во таква акција, за поддршка на неверојатните напори на нивните лекари во борбата против вирусот корона. Одзивот бил огромен.

Во Шпанија се регистрирани 6.391 случаи на инфекција со коронавирус, а починале 196 лица.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО) ИСКРЕНО – Принцот Хари, во интервјуто кое сите го чекаат, си ја отворил душата кај Опра: „Моја најголема грижа беше да не се повтори историјата!“

Долго најавуваното интервју на Меган Маркл и принцот Хари со најпопуларната водителка ќе се емитува …