(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО – ШОК АНАЛИЗА НА СНИМКА ОД МАРС: Стручњаците откриле гаража за НЛО – веруваат дека иста се наоѓа и на Земјата!

Ентузијастите уфолози ширум светот сметаат дека снимката од Марс на која се гледа дупка со рпечник од 130. метри енедвосмислен доказ на интелигентен живот на нашата соседна планета бидејќи „очигледно станува збор за некаков влез во подземна гаража.
Станува збор за совршено кружна вдлабнатина, до која се наоѓаат трагови кои уфолозите ги припишуваат на слетувањето и полетувањето на леталата.


Уфолозите шпекулираат дека поради самиот облик на влезот, очигледно станува збор за подземна база во која се наоѓаат вонземски летала.
Бидејќи има слични вдлабнатини на Земјата, уфолозите веруваат дека снимената дупка на Марс не е случајност, туку тие се убедени дека дупките се поврзани и дека и на Земјата постојат подземни бази.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Во Бугарија рекорден број заразени и починати од корона

БУГАРИЈА, која има најнизок процент на вакцинирана популација во ЕУ, објави рекорден дневен број на …