(ВИДЕО+ФОТО) ПОСЛЕДЕН ЗБОР НА АРХИТЕКТУРАТА НА САМИОТ МОРСКИ БРЕГ: Погледнете ја луксузната куќа во која Роналдо е во самоизолација!

Еден од најдобрите фудбалери на светот, Кристиано Роналдо, се наоѓа во самоизолација од коронавирусот во родната Мадеира.
Асот на Јувентус е во куќа на португалскиот остров на кој е роден и каде изградил куќа која важи за последен збор на архитектурата.


Градиозниот објект се наоѓа на самиот брег,покрај морето, со поглед што остава без здив.


Инаку, ѕвездата на Јувентус направила тестирање за коронавирусот и наодите се негативни, што значи дека Роналдо е сосема здрав. Меѓутоа, решил да оди во самоизолација поради претпазливост.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Почина новинарот Тодор Пендаров – Беше жива енциклопедија

Новинарот и аналитичар Тодор Пендаров вчера по долго боледување почина во Скопје. Причината е Ковид …