УЕФА денес ќе ги суспендира Лига на шампионите и Европска лига

Поради пандемијата со коронавирус
„Според пишувањето на „Марка“, Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) денес и’ официјално ќе ги суспендира натпреварувањата во Лига на шампионите и Европската лига поради пандемијата со коронавирус која е присутна во Европа.
Доколку оваа информација се испостави за точна, прашање е дали елитните клупски натпреварувања ќе бидат продолжени.

„Денес би требало да бидат одиграни и првите средби на осминафиналето на Европската лига, но коронавирусот ќе предизвика суспензија“, наведува „Марка“, потсетувајќи дека наредната седмица би требало да бидат одиграни реваншите од осминафиналето на Лига на шампионите помеѓу Реал Мадрид и Манчестер Сити, Барселона и Наполи, Јувентус и Лион и Баерн и Челзи.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Пронајден исчезнатиот фудбалер: Англија жали за Џејмс Дин

Поранешниот фудбалер Џејмс Дин, чие тело беше пронајдено четири дена откако исчезна, беше „нежен џин“ …