(ФОТО) СУПЕР ЖЕНА И НА 62. ГОДИНИ: Оваа навика е заслужна за супер линијата на Шерон Стоун

Звучи неверојатно, но таа денес наполни 62 години. Многу помлада девојка и завидуваат на нејзиниот изглед, а само една навика е одговорна за нејзината тенка линија…


Многумина се согласуваат дека дури и во седмата деценија, Шерон Стоун е една од најжешките холивудски актерки, која никогаш немала премногу осцилации со изгледот, па таа е една од ретките што може да се пофали дека не се подложува на естетски третмани за подмладување во нејзините „златни години“.

View this post on Instagram

Birthday party. • ♥️

A post shared by Sharon Stone (@sharonstone) on

Но, затоа, таа е многу внимателна во врска со неговото здравје и како го третира своето тело како резултат на нејзиниот феноменален изглед.
Стоун за тајните на својата убавина зборувала за Њујорк Тајмс.
„Не јадам вештачки третирана храна, не пијам кафе и многу ретко консумирам газирани пијалоци и алкохол“, рекла познатата русокоса, додавајќи: „Но, затоа јадем месо, црно чоколадо и без проблем додавам шеќер во чајот ако посакам“.

Таа открила и дека ретко или скоро никогаш не била на диета. „Сакам да јадам како и секоја нормална личност и да јадам секогаш кога сум гладна“, рекла таа без многу воздржаност, објаснувајќи зошто внатрешната убавина за неа е поважна отколку надворешниот изглед.

“Важно е во животот да имате некоја филозофија или вера што ќе ви донесе рамнотежа во вашиот живот. За мене тоа беше будизмот. Тоа е нешто што ме враќа назад во средиштето и во кое наоѓам мир и убавина – внатрешна елеганција и хармонија”, заклучила sвездата на филмот „Ниските страсти“ поради кој сè уште е „тивок копнеж“ на многу мажи и’ денес.

View this post on Instagram

#TB #TravelTuesday

A post shared by Sharon Stone (@sharonstone) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Путерот е неверојатен ХИДРАНТ за кожата на лицето! За секое нанесување, кожата ќе ви каже БЛАГОДАРАМ!

Доколку сè уште немате „путер за тело“ во вашето шкафче за креми, сега е вистинско …