(ФОТО) ПОДОБРО ДА СЕ СПРЕЧИ ОТКОЛКУ ЛЕЧИ – РОКИ ПРОТИВ КОРОНАВИРУСОТ: Еве КАКО Силвестер Сталоне се ШТИТИ себе!

Силвестер Сталоне бил виден во една аптека како купува разни домашни лекови, за да во моментот кога требало да плати се види дека има хируршки нараквици на рацете.


На сите им било јасно дека популарниот Оскаровац избегнува директен контакт со луѓе од околината.
Дека сериозно ја сфатил ситуацијата и совети за мерки за претпазливост за да се избегне коронавирус, Рамбо овој пат ја одржувал својата оддалеченост од фармацевтот додека плаќал.


Може да се заклучи дека актерот се грижи за своето здравје, така што тоа е резултат на неговата извонредна форма со која многумина го препознаваат и паметат.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Брачен пар од Србија починал од корона: Одбиле да одат во болница а синот на докторите им рекол дека ќе ги излекува со печено прасе!

Синот донел постар пар, татко му и мајка му, на преглед во клиниката за „Ковид“ …