(Интерактивна карта) ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО КОРОНАВИРУСОТ СЕ ШИРИ ПО ПЛАНЕТАТА: Еве каде има најмногу а каде најмалку заразени!

Бројот на заразени луѓе во светот со новиот коронавирус се зголемува секој ден, а бројот на починати се зголемува. Во исто време, научниците го следат и бројот на оние кои се заразиле со коронавирус.


До понеделник на 9. март беше објавено дека само во една европска држава, црна Гора, не е регистрирана зараза со коронавирус.
За да научниците, лекарите и здравствените работници, како и пошироката јавност, можат во што пореално време да го следат ширењето на коронавирот, научниците од универзитетот „Џон Хопкинс“ создадоа интерактивна мапа со најновите потврдени податоци за бројот на заразени, починати, излекувани…
Картата можете да ја видите ТУКА


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Каква е поврзаноста помеѓу контактот со очи и заљубеноста? Научниците имаат интересни одговори!

Се прашувате дали личноста што ви се допаѓа ги споделува вашите чувства? Психологијата вели дека …