(ФОТО) Легендата и на 59. години во топ форма!

Жан Клод Ван Дам кој најмногу се прослави со своите боречки вештини не престанува да го воодушевува светот.

Тој и на 59. години вежба пет пати неделно и е во форма па поради тоа и не чудат овие негови најнови фотографии.

Иако во последно време повеќе се посвети на друг дел од кариерата во која во живо ги претставува своите вештини пред тв камерите, како вчера во Сиднеј, кога ја претставил својата програма „Вечер со Жан Клод Ван Дам“.


Актерот кој е најпознат по улогите во Bloodsport, Kickboxer и Street Fighter, истакнал дека спортот е тој што го одржува.

View this post on Instagram

Throwback Thursday #JCVD #TBT

A post shared by Jean-Claude Van Damme (@jcvd) on

View this post on Instagram

Happy weekend! #JCVD

A post shared by Jean-Claude Van Damme (@jcvd) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ВТОРО ПРЕДОЗИРАЊЕ СО ВАКЦИНА: После случајната шесткратна имунизација против ковид 19 во Италија, сега се случила и четирикратна

Нов случај на предозирање со вакцини против корона вирус е повторно пријавен во Италија, каде …