Март за четири хороскопски знаци ќе биде месец на романтика

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Кога Венера, планетата на љубовта, убавината и задоволството, ќе влезе во знакот на Бик, четири хороскопски знаци ќе почувствуваат подобрување во областа на љубовта…
Денот на вљубените заврши, но месецот на љубовта е дефинитивно пред нас. Кога Венера, планетата на љубовта, убавината и задоволството, влегува во знакот на Бик, четири хороскопски знаци ќе почувствуваат подобрување во царството на љубовта. Преведено – Овие хороскопски знаци ги очекува многу романса во март:

Бик
Венера им носи сензуален шарм на лицата во знакот на Бик на кој другите тешко ќе одолеат. Исто така, Биковите може да чувствуваат ненадејна привлечност кон некого, а за оние што веќе се во врска, оваа енергија е совршена за експериментирање и уживање во врската со партнерот.

Девица
Девиците би можеле да се занесат во диви страсти во овој период. Не сакаат да бидат на непозната територија, но Венера им укажува на тоа дека има убавина и во ризикот. Пред нив е забавен месец полн со романса и креативност.Девиците кои не се во врска имаат добри шанси да запознаат некого кој конечно ќе ги заинтригира на романтичен начин.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

КАКО ПРЕКУ ИСХРАНАТА ДА ЈА ВРАТИТЕ ШТИТНАТА ЖЛЕЗДА ВО РАМНОТЕЖА: Кај хипо и хипертироидизам одбегнувајте ги ОВИЕ намирници!

За секој случај, пред да направите какви било промени во вашата исхрана, консултирајте се со …