(ВИДЕО) ЦЕЛ МОСТ БЕЗ КЛИНЦИ, ШРАФОВИ ИЛИ ЛЕПАК: Татко и син направиле генијална конструкција по нацрт на Да Винчи!

Неколку штици и летви се доволни за да од нив се направи мост, се разбира, под услов правилно да ги поставите и да ги вклопите. Не верувате?
Па, ова момче добро ги проучил нацртите на Леонардо да Винчи, и со помош на неговиот татко, започнал да склопува дрвена структура. Малку по малку, водејќи сметка како ги поставуваат, тие успеале да направат вистински мост во нивниот двор.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Путерот е неверојатен ХИДРАНТ за кожата на лицето! За секое нанесување, кожата ќе ви каже БЛАГОДАРАМ!

Доколку сè уште немате „путер за тело“ во вашето шкафче за креми, сега е вистинско …