(ВИДЕО) СНИМЕНО НАСИЛСТВО – МАЖ ВО УНИФОРМА СО ПИШТОЛ ГИ ПРИСИЛУВА МИГРАНТИТЕ ДА ОДАТ ВО ГРЦИЈА: Шокатнта снимка од автобус!

Напнатата состојба со мигрантите на турско-грчката граница не се намалува.
Грчката полиција успеала да се спротивстави на приливот на мигранти, кои е проценето ги има повеќе од 20,000 по грчко-турската граница.
Уште едно шокантно видео е објавено на социјалните мрежи, но неговата автентичност не е потврдена.

Наводно, маж во полициска униформа е во автобус во кој, наводно, довеле мигранти на границата со Грција. Потоа вади пиштол од ременот, удира еден мигрант и со навредливи извици ги исфрла него и другите од возилото.
Тој цело време го врти пиштолот и во еден момент го репетира и го свртува кон момче кое има околу 5-6 години. Момчето со наведната глава бега од автобусот, следен од другите преплашени патници.
Веќе се појавија грчки обвинувања дека Турците намерно ги туркале мигрантите во нивната земја.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

КОРОНА ВИРУС ВО МАКЕДОНИЈА – Денеска се регистрирани 4. нови случаи на Ковид 19 – Пријавенo е 1. починатo лицe

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа …