(ВИДЕО) Крај на сезоната за Еден Азар

Крилниот напаѓач на Реал Мадрид, Еден Хазард (29), имал операција на десниот глужд во Далас и ќе мора да паузира два до три месеци.
Ова значи дека за најдобриот белгиски фудбалер, клупската сезона заврши, но тој веројатно ќе биде подготвен за Европското првенство што ќе започне на 12. јуни.
Азар премина од Челси во Реал Мадрид минатото лето во трансфер од 100 милиони евра. Но, од доаѓањето во Реал, тој постојано беше повреден. Тој беше повреден за прв пат пред почетокот на шпанското првенство, што предизвика да паузира еден месец. Потоа се повреди во ноември и пропушти три месеци, заработувајќи ја последната повреда на 22. февруари на натпреварот против Леванте.
Така тој има одиграно само 15 натпревари оваа сезона и има постигнато еден гол.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ѓоковиќ: Со ваква игра, можам до крајот на Ролан Гарос

Новак Ѓоковиќ не бил лошо расположен по поразот во финалето на турнирот од Мастерс серијата …