(ВИДЕО+ФОТО) Уапсиле бабичка на нејзиниот 100. роденден: За подарок добила досие!

Рут Брајант ќе прави забава на нејзиниот роденден, но овој пат во ќелија.
Полицајците дошле во старечки дом во Северна Каролина и ја уапсиле Рут Брајант на нејзиниот 100-ти роденден.
Наместо да јаде торта со нејзините пензионирани женски пријателки, бабичката била однесена во затвор со лисици на рацете, пренесува Њујорк пост.

Сепак, се покажало дека станува збор за шега, бидејќи Рут Брајант отсекогаш сакала да биде уапсена и тие и ја исполниле желбата на нејзиниот роденден. Исто такво е и кривичното дело за кое се товари – егзибиционизам во локална пожарникарска станица.Откако ја одвеле во станицата во полициски автомобил и со лисици на рацете, тие и отвориле досие со слики и отпечатоци од прсти. Старицата потоа била вратена во нејзиниот дом на вистинската роденденска прослава.

 

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

КАКО ПРЕКУ ИСХРАНАТА ДА ЈА ВРАТИТЕ ШТИТНАТА ЖЛЕЗДА ВО РАМНОТЕЖА: Кај хипо и хипертироидизам одбегнувајте ги ОВИЕ намирници!

За секој случај, пред да направите какви било промени во вашата исхрана, консултирајте се со …