(ВИДЕО) Минал 13. години во количка а сега повторно оди САМ!

Лиам Кричет (24) од Тронби Лејн во Англија, 13. години минал во инвалидска количка откако му бил дијагностициран тумор во ‘рбетниот мозок.

Тешката дијагноза ја добил кога имал 11. години, а лекарите се сомневале дека било кога ќе може самостојно да оди.


До тогаш бил нормално момче кое обожувало да игра фудбал и крикет, но силните болки во грбот и јаките главоболки му ја донеле дијагнозата која му го променила животот.


Но, тој сега покажал дека се е возможно. После 50. операции и години и години минати по болниците, 24. годишниот Лиам конечно застанал на нозе, без ничија помош.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПАРТНЕРОТ ФЛЕРТУВА СО ВАШИТЕ ПРИЈАТЕЛКИ: Еве како да откриете дали се работи за МИКРО-ИЗМАМА

Иако сте во врска неколку месеци, сепак вашиот партнер се допишува со поранешната девојка на …