(ВИДЕО) Во станче од 23. квадрати ги сместиле сите простории кои ги имаат и големите станови!

YOUTUBE каналот „Never Too Small“ се бави со уредување на изразито малечки станови. Меѓу последните со кои се бавеле е оној од 23. квадрати во Австралија, а целта им била да покажат дека и во толку мал простор можете да имате потполчно функционален простор за живеење.
На прв поглед тука се дневна соба, бања и кујна, но со поместување на завесата се појавува кревет на склопување, односно спална соба.


Освен тоа, со тешките завеси можат да се замрачат просториите во изразито сончевите денови.
Работната маса, ако е потребно може да се претвори во трпезариска.
Како изгледа животот во 23. квадрати погледнете во видеото:

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Славната тенисерка родила девојче и открила кое популарно име и го дала

Каролина Возниацки стана мајка. Поранешната данска тенисерка со нејзиниот сопруг и поранешна НБА sвезда Дејвид …