(ВИДЕО) Домашно чоколадо полно со ореви, сусам и мед!

Ако сакате чоколадо направете го сами. Енергетските чоколатца убаво ќе ви дојдат и како ужина…
Потребно е:
4 лажици мед
100 г путер
100 г млечно чоколадо
50 г сечкани ореви
100 г бисквити
100 г сусам
2 лажици шеќер во прав
Подготовка: во тиган малку испечете го сусамот да добие убава боја. Медот истопете го и додајте го путерот исечен на ливчиња, чоколадото и се’ заедно истопете.
Во сусамот додајте ја смесата со чоколадо, сечканите ореви и мелените бисквити, шеќер во прав и се’ добро изедначете.
Тесен долг калап обложете со прозирна фолија и распоредете ја смесата, малку притиснете. Оставете неколку часови добро да се стегне.
Потоа сечете парчиња и уживајте во фантастичниот вкус…


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Реченици кои никогаш не треба да ги кажувате кога раскинувате со некого: Експертите предупредуваат дека оставаат долгорочни последици

Кога раскинуваме со другата страна, треба да внимаваме на зборовите што ги бираме Раскинувањето никогаш …