(ВИДЕО) Вечера за утеха која лекува од напорниот ден: Лазања од леб готова за 15. минути!

Утешна вечера со која се завршува стресен и напорен ден…
Потребно е: 3 јајца, 300 г ситно сирење, 30 мл масло, 200 мл јогурт, 1/2 кесичка прашок за печиво, малку сол, кришки тост леб, 200 г кашкавал, оригано, шунка
Подготовка: изматете ги јајцата, сирењето маслото, печивото, јогуртот и малку сол. Во таа смеса натопувајте ја секоја кришка леб па редете во огноотпорна тава. Кога ќе го покриете дното наредете листови шунка, а врз нив кашкавал. Потоа ставете втор слој леб натопен во смесата со јајца и сирење, па наредете кашкавал и истурете ја останатата смеса од јајца и сирење. Наросете со оригано и ставете во рерна загреана на 200 степени, Печете околу 15. минути.

loading...

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Била СУПЕРМОДЕЛ во 80-тите, а денес ИЗГЛЕДА УШТЕ ПОДОБРО: Таа е доказ дека жените можат УБАВО ДА СТАРЕАТ

Таа чекореше по модните писти во златната ера на супермоделите, кон крајот на осумдесеттите и …