(ВИДЕО) Урнебесно шишање во екот на корона: Погледнете го лудиот изум на еден фризер!

Берберот снимил видео како муштеријата го стриже со помош на продолжетоци за машинката и чешелот…
Во изминатите неколку недели во светот има паника поради коронавирусот, но Интернетот е полн со шеги на сметка на пандемијата.
Друштвото, во страв од коронавирусот, ставила маски за лице, а кувајтскиот фризер одел толку далеку од страв (можеби во шега) што видеото од неговиот салон се гледало 10 милиони пати во рок од неколку дена.
Тој снимил како муштеријата го стриже со помош на продолжетоци за машинката и чешелот, и со оглед на бизарноста на пронајдокот, не можеме да кажеме дека не работи добро.
Видеото масовно се споделува на Фејсбук и досега го споделија повеќе од 160 000 луѓе.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Германски вирусолог порачал дека вирусот нема да не напушти: „И’ догодина ќе мораме да се вакцинираме!“

Шефот на германскиот независен советодавен панел за вакцинација, вирусологот Томас Мертенс, вчера изјавил дека е …