(ВИДЕО) ПРОДАЖБАТА НА СИНГЛОТ ОДИ ВО ХУМАНИТАРНИ ЦЕЛИ: Бон Џови и принцот Хари снимиле песна!

Легендарниот поп пејач, Џон Бон Џови, ги здружил силите со 35. годишниот војвода од Сасекс, Хари, и го снимил синглот „Unbroken”, за The Invictus Games.

Invictus Games е меѓународна мулти-спортска манифестација во која учествуваат повредени и болни припадници на вооружените служби и ветерани. Принцот Хари ги основал Invictus Games, а сега им пружил дополнителна поддршка со здружување на силите со 57-годишната рок-легенда. Тие двајца снимиле сингл во придружба на хорот на Инвиктус игрите.

View this post on Instagram

Testing, testing🎙… • Recorded inside Abbey Road Studios, home to The Beatles and other music legends, The Duke of Sussex joins Jon Bon Jovi and the Invictus Games Choir for a special live session in aid of the Invictus Games Foundation. The song being played, called ‘Unbroken’, was created by Jon Bon Jovi to shine a spotlight on those veterans living with Post Traumatic Stress Injury (PTSI), to honour their service and acknowledge the strength of the Armed Forces community. The Duke and JBJ are both strong supporters of the military community, with The Duke founding the Invictus Games in 2014. The Invictus Games Choir, made up of wounded, injured and sick veterans and serving personnel from all services and different ranks of the UK Armed Forces, have come together to use the power of music to aid their recovery. Although The Duke was unable to sing, leaving the vocals to the professionals, the special single that was recorded in Studio 2 where The Beatles recorded 11 out of their 13 albums, and will be released in March in support of the @WeAreInvictusGames. Video © SussexRoyal

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

Станува збор за обработка на песната која Џон Бин Џови ја снимил за филмот „To Be of Service” (Да се биде на услуга).
Принцот Хари не пеел, туку тоа го препуштил на професионалците. Синглот „Unbroken“ е снимен во студиото каде „Битлси“ снимиле 11. од нивните 13. албуми.
Џон Бон Џови сиот приход од песната има намера да го донира на The Invictus Games.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Мексиканката е новата на Мис на светот

Престижниот избор за убавина „Мис универзум 2020“ се одржа во Флорида, а годинашна победничка е …