(МЕНИ) Диета на Софија Лорен: За 3. дена 3. килограми помалку – без гладување!

Правилата на оваа диета се многу едноставни, а резултатите се видливи многу брзо
Софија Лорен се сметаше за една од најголемите заводнички, а оваа диета и помогнала секогаш да биде во врвна форма, а таа и ден денес се придржува кон овие правила.


Италијанската актерка е сигурна дека е неопходна физичка активност, но и дека овој тридневен детокс помага на многу начини да го задржи телото фит.


Правила за диета:
Треба строго да се придржувате до препорачаниот распоред за оброци и составот на производот во рок од три дена. Оваа диета ќе ви помогне да изгубите помеѓу 1. и 3. килограми.
Главната предност на оваа диета е што трае само три дена, но во исто време нуди и доволно разновидно мени. Во текот на овие денови нема да почувствувате голема потреба од храна и килограмите брзо ќе исчезнат.

1 ден
Појадок:
1 варено јајце и 170 мл свежо исцеден сок од портокал
Ручек:
Салата од зеленчук (домат, краставица, пиперки и друго), 60 грама варено пилешко, парче сирење со малку маснотии
Вечера:
200 грама варена тестенини, 100 грама варена ракчиња, салата од спанаќ со маслиново масло, јаболко


2 ден
Појадок:
100 грама житарки, чаша обезмастено млеко
Ручек:
100 грама сирење со малку маснотии, овошна салата
Вечера:
200 грама варена тестенини, 115 грама варена мисирка, салата, круша


3 ден
Појадок:
1 парче леб од пченично брашно и сирење со малку маснотии
Ручек:
115 грама варено пилешко, зелена салата
Вечера:
170 грама сирење со малку маснотии, лазања со салата од зелена зеленчук со маслиново масло, 2 праски


Остатокот од времето, Софија Лорен го препорачува следниов принцип на исхрана:
Често јаде ананас затоа што овој производ ефикасно согорува маснотии
Никогаш не користи масни сосови и сосови врз основа на мајонез, туку нискокалорични (како што се сок од лимон, балсамичен оцет и други);
Алкохолот не пие скоро никогаш, освен понекогаш чаша црно вино.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Рики Мартин објавил ретки фотографии од петмесечниот син:„Бебе на куќата!“

Пејачот Рики Мартин и неговиот сопруг Жван Јосеф во октомври минатата година добиле уште едно …