(ВИДЕО) СТРАВИЧНА СЦЕНА: Фудбалер паднал на земја и останал неподвижен да лежи на тревата

Фудбалерите на „Жил Винсент“ победиле во рамките на 23. коло на португалската Примера, против „Боависта“ со резултат од 1:0, но тоа паднало во втор план после страшната сцена пред крај на натпреварот.
Играчот на гостинскиот тим, Жоао Афонсо, после еден судир со противничкиот играч жестоко удрил со главата од тлото и останал неподвижен да лежи на тревата.

Откако му била укажана лекарска помош фудбалерот се освестил пред влегувањето во брзата помош која го довезла во болница. Сите на стадионот биле шокирани од овие сцени, а Афонсо бил испратен со силен аплауз.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Македонските фудбалери се подготовуваат за мечот со Украина

По дебито на ЕП со селекцијата на Австрија и поразот од 3-1, Македонија веќе ги …