(ВИДЕО+ФОТО) НЕВИДЕН СКАНДАЛ: Полицаец ги сликал мртвите тела на Коби Брајант и неговата ќерка и се фалел пред девојката – но ги продал и на еден медиум!

Имено тој освен што направил фотографии и ги испратил на еден медиум во еден бар и се фалел на девојката за тоа што го снимил.
Коби Брајант, неговата ќерка Џиана, како и уште седум други лица загинаа во хеликоптерска несреќа на 26. јануари во Лос Ангелес.
Смртта на НБА легедната ја потресе светската спортска јавност, а фотографии од несреќата ги полнеа насловните страни на многу медиуми.


Фактот што се работи за смрт на славна личност, дополнително го привлече вниманието. Медиумите сакаа фотографии од местото на несреќата и се обидуваа на сите начини да дојдат до нив.

Помош имале и од еден полицаец кој ги прекршил правилата на фотографиите од местото на несреќата. Тој испратил на еден медиуми кој ги сподели на социјалните мрежи поради што против него е отворена истрага.Имено тој освен што направил фотографии и ги испратил на еден медиум во еден бар и се фалел на девојката за тоа што го снимил. ТМЗ дошол до оваа информација и пријавил во полицијата но оттаму им рекле дека знаат за тој случај и дека го истражуваат.

„Полицијата во Лос Анџелес длабоко жали поради ваквиот потег на наш член. Отворена е внатрешна истрага со приоритет за заштита на приватноста на жртвите и нивните семејства“, стои во соопштението од полицијата.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Луксузните автомобили на Роналдо се селат од Торино

КРИСТИЈАНО РОНАЛДО (36) е близу до напуштање на италијанскиот гигант по три години поминати во …