29. февруари, ден на големи пресврти: За овие знаци ќе биде неверојатно среќен!

Енергетските вибрации нема да бидат „обични“ денес и тие можат да им помогнат на сите да постигнат голем успех
Како што веќе знаете, 29. февруари се појавува во календарот на секои 4. години. Престапната година е посебна од сите аспекти, па дури и овој ден носи со себе магија, тврдат астролозите.
Енергетските вибрации нема да бидат „обични“ денес и тие можат да им помогнат на сите да постигнат голем успех. 29-ти февруари може да биде почетна точка на сите оние планови што ги правевте долго време, но се плашевте да започнете да ги реализирате. Сè што ќе започнете на овој ден, ќе имате голема шанса да оди по нагорна линија во иднина.
Одлично време е да ги преиспитате своите одлуки и цели кои ги имате и да го средите хаосот во вашата глава.
Еве како нумеролозите го објаснуваат овој датум:
Збирот од 29 февруари е 11, а тој број симболизира духовно просветлување.
Исто така, бројот 2 што се наоѓа во оваа бројка е многу важен бидејќи го охрабрува лицето да ги исполни сите свои цели. Тоа ни помага да разбереме што точно е смислата на нашиот живот.
Добро слушајте го универзумот во текот на овој ден и вашето внатрешно чувство. Она што ви го кажува шестото сетило е многу важно.
29 февруари ќе биде поволен за сите хороскопски знаци, а особено за Биковите,Терезиите и Девиците, велат астролозите.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Белгискиот нобеловец категорично тврди: Кога вака постите, телото може да се избори со рак и деменција!

На вас е што јадете и кога јадете, но научните истражувања велат дека е подобро …