(ФОТО) Шерон Стоун го насмеала и воодушевила светот со изјавите: „Мажите се како миксер!“

Актерката Шерон Стоун, која веќе гази во шеесеттите години, но воодушевила со изјавите…
За жените и убавината
“Навистина убава жена е секогаш љубезна со другите жени и мажи воопшто. Таа не прифаќа ривалство, интриги и злоба”.
“Пластичната хирургија не е мој избор, но јас не ги обвинувам жените што прибегнуваат кон тоа. Ако тоа ве прави среќни – зошто да не?”
“Во Калифорнија живеат кому му е ова привлечно?”
“Ниту најскапата козметика и најскапите фризури не можат да ја направат жената убава. Најсветлите, најинтересните жени се оние зад чии животи стојат подеми и падови”.


„Ава Гарднер беше најубавата жена во светот. Зошто? Таа никогаш не вметна ништо на себе. Таа изгледаше како жена и никогаш не се обиде да изгледа како девојка“.
“Никогаш не се распрашував дали сум убава или не. Но, знам еден магичен трик: способноста да се создаде илузија на привлечност. Кога една жена ќе влезе во собата, присутните не одговараат на нејзината убавина, туку на силата и енергијата што доаѓа од неа”.
„Жената не треба да ја преземе одговорноста за сè на светот“.
„Ако сте паметни, ќе бидете убави. Нема грди. Некој е убав како роза, а некој како кактус“.
„Живеам со истите гради целиот мој живот!“

 

За врските со мажите
“Подобро е да бидеш потполно сам отколку да се чувствуваш осамено покрај погрешна личност“.
Жените можеби глумат оргазам, но мажите глумат врскии“.
„Во кревет, најмногу сакам да читам сценарио“.
“Мажите се како миксери. Секогаш ви треба еден, но никогаш не ви е јасно зошто!”
„Девојките честопати се претвораат во оние мажи за кои некогаш сонувале да се омажат“.
„Никогаш не одете во кревет со некој кој има повеќе проблеми од вас“.

За луѓето и животот
„Луѓето се плашат од промена – им се чини дека ќе изгубат нешто. Тие забораваат дека можат да стекнат многу нови работи!“
„Порано моравте да бидете славни за да направите скандал, а денес треба да имате скандал за да бидете славни”.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ослободете се од проблемите со кожата со сода бикарбона – Доаѓа времето на комарците, а…

Сода бикарбоната има навистина чудесно дејство Иако сме навикнати да ја користиме во исхраната, таа …