„Лица и дела“ вечерва со Мери Младеновска и др. Инес Црвенкоска

Вечерва „Лица и дела“ ќе бидат домаќини на професор доктор Инес Црвенкоска Ристеска, професор на факултетот по антропологија и етнологија…
Домаќинот на „Лица и дела“, Мери Младеновска со гостинката ќе разговара за стрип традицијата во однос на демонологијата и митологијата на Македонците, поконкретно во поголемиот дел на Скопје но и целата територија на нашата држава.
„Лица и дела“ се од 21.15 часот на ТВ Сонце.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Се откажала од глумата: Мерјем Узерли има нова професија!

Турската актерка Мерјем Узерли, која стана позната по улогата на Хурем во мега популарната серија …