Дневен хороскоп за сабота, 20.02.2020:Нема потреба да одговорите на нечија емотивна провокација – Останете воздржани, избегнувајте конфликт…

Рак
Љубов:
Интензивно размислувате за една личност која е оддалечена. Со нетрпение го чекате поводот за нова емотивна средба.
Работа:
Изгледате нервозни, што има негативен ефект врз вашата креативна концентрација или работата што ја работите.
Здравје:
Не дозволувајте некој да ве поттикне на деструктивно однесување.

Лав
Љубов:
Можете да ги реализирате вашите емотивни намери. Вашиот партнер ви угодува на различни начини, додека вие среќно и задоволно се насмевнувате.
Работа:
Кај себе поттикнете љубопитност и креативно расположение. Важно е вашите идеи да ги поставите на вистинското место.
Здравје:
Вие сте во одлична форма.

Девица
Љубов:
Нема потреба да одговорите на нечија емотивна провокација. Останете воздржани, избегнувајте конфликт.
Работа:
Важно е да направите список со приоритети. Со дополнителна упорност, можете да ги надминете ограничувањата поставени од вашите соработници.
Поштедете се од тешки ситуации, опуштете се.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) ЛАДНОКРВНА И ХРАБРА БАБА: Без размислување фатила кобра и ја одвлечкала подалеку од децата: „Бабо, ова не е начин да се ослободиш од кобрата“

„Каква акција, без страв, без лутење, без чувства. Едноставно ѝ покажала на кобрата каде ѝ …