Дневен хороскоп за сабота, 20.02.2020:Нема потреба да одговорите на нечија емотивна провокација – Останете воздржани, избегнувајте конфликт…

Овен
Љубов:
Се чувствувате носталгично и размислувате за нечие отсуство. Жалите за некои пријатни спомени.
Работа:
Еден од соработниците тактизира во развивањето на деловната стратегија, мора да се справите со практичните аспекти и да преземете иницијатива.
Здравје:
Избегнувајте неумереност и бидете повнимателни со сообраќајот.

Бик
Љубов:
Средбата со една личност за вас претставува задоволство и уживање. Сепак, таа емоционална кулминација брзо исчезнува.
Работа:
Ако ве привлекуваат некои мистериозни ситуации, исто така е неопходно да прифатите одреден степен на ризик што произлегува од експерименталните потези.
Здравје:
Важно е да ги одржите вашиот дух и самоконтрола.

Близнаци
Љубов:
Некој ве повикува да донесете важна емотивна одлука. Вие не можете да ја негирате вашата одговорност пред некој близок.
Работа:
Понекогаш на работите гледате од розова перспектива и без да сакате да се спуштите во светот на реалноста. Покажете поголемо чувство за практични вредности.
Здравје:
Дајте се од себе за да ја подобрите концентрацијата.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ОВОЈ ПРОПИС ЈА ЧУВА БРИТАНСКАТА КРУНА: Потенцијалниот носител не смее да го прекрши, инаку нема враќање!

Не е тајна дека кралското семејство мора да се придржува до долг список на правила. …