(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНА СНИМКА: Слетале на тенок лед на најдлабокото езеро во светот!

Рускиот фотограф Вадим Макхоров со три пилоти прелетал преку најдлабокото езеро во светот, а потоа и слетал на него иако имало тенок слој на лед.
И’ покрај предупредувањата, Макхоров и пилотите во „Цесна 172“, успеале да слетаат на заледеното езеро, а Макхоров успеал да сними неверојатни призори кога нивниот авион слетува на лед.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Вознемирувачка снимка: Угушиле тинејџер бидејќи фрлил сендвич на подот

Снимка од надзорната камера во центарот за млади во Мичиген покажува како најмалку седум мажи …