(ВИДЕО) ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ПРИЗОР ОД БАЗЕН: Тренерот исчезнал под вода откако го грабнал КИТ УБИЕЦ!

Во познатиот аквапарк „Sea World“во Сан Диего, кит убиец, пред шокираната публика го нападнал тренерот и го повел на непланирано возење – под вода.
На самиот почеток на видеото, во десниот долен агол, тренерот скока во вода од грбот на китот убиец. Почнува да плива кон работ на базенот, а китот го следи, го фаќа за нозете и го вовлекува под вода.
Меѓу другите тренери настанува паника, удираат по работ на базенот за да го спасат колегата. Китот го пушта тренерот, тој излегува до базенот и накривнувајќи оди зад сценографијата на шоуто.
Ова е само еден од доказите дека можеби би требало да се забранат ваквите претстави со животни.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Вознемирувачка снимка: Угушиле тинејџер бидејќи фрлил сендвич на подот

Снимка од надзорната камера во центарот за млади во Мичиген покажува како најмалку седум мажи …