(АУДИО) Владо Јаневски со нова песна за емотивните души!

Владо Јаневски на 27. февруари ја објави новата песна „Недостасуваш“, како најава за неговиот настап на фестивалот „Мозаик“…
Но, бидејки фестивалот се одложи сега останува неговите фанови песната да ја слушаат само на Јутјуб…
Новата песна е со наслов „Недостасуваш“, за која музиката и текстот се на Владо, а аранжманот на Никша Братош. И’ оваа композиција ја продолжува линијата на Јаневски – да освојува со текстот во кој веројатно многумина ќе се пронајдат.
Инаку, песната е под покровителство на „Croatia records“, а Владо за хрватскиот пазар најавува нов албум и учество на фестивали.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Најпознатата селебрити сага добила продолжување: Ангелина Џоли ќе ја тужи Џенифер

Тројката Ангелина Џоли – Бред Пит – Џенифер Анистон никогаш не престанува да го исполнува …