(ФОТО) Моќна маска од 2. состојки која брише години и замор од лицето!

Одвојте 15 минути и посветете се на себе…
Лимонот е одличен сојузник кога станува збор за женската убавина. Разни маски кои го користат овој продукт ќе придонесат вашиот тен да блесне, дури и во „домашна подготовка“.
Ви претставуваме една кој е исклучително едноставна и делотворна во борбата против ситните брчки и разни флеки на лицето.
Потребно е:
– сок од лимон
– 2 лажички сода бикарбона (содата е одлична за пилинг. Стручњаците советуваат со сода да се прави пилинг и на рацете).
Подготовка: измешајте лажичка сок од лимон и две лажички сода бикарбона. Мешајте додека не добиете бледо жолта паста. Намачкајте на лицето и вратот. Маската држете ја 15. минути за да се одбегне црвенилото. Користејќи топли, влажни крпи избришете ја маската од лицето.
Со ладна вода измијте го лицето и затворете ги порите, па лицето нахранете го со крем.
Ако имате проблеми со проширени пори во маската ви препорачуваме наместо сода да ставите белка. Ефектот ќе биде исклучителен.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

НАМЕСТО ПРЕДНОСТ ДОАЃА КАКО ПРЕПРЕКА – Колку сте попаметни толку сте поосамени: Еве зошто мажите се плашат од врска со паметни и самостојни жени!

Колку се жените попаметните, длабокоумни, толку им е потешко да најдат сродна душа. Тие можат …