Пробајте го овој трик и тоалетот секогаш убаво ќе ви мириса!

Една мајка од Австралија, во група на Фејсбук, споделила едноставен трик, а тоа направило бура на Интернет.
Таа открила дека за миризливата бања е доволно да имате мало пластично шише со вода.
Во шишето покрај вода истурете една мерка омекнувач на алиштата. На капачето на шишето направете дупки, а шишето затворете го и ставете во казанчето од тоалетната школка.
Жената тврди дека тоалетот секогаш мириса свежо со овој трик, а нејзиниот совет го прифатиле бројни интернет кориснички, кои исто така биле задоволни од резултатите.
Некои отишле дури и еден чекор подалеку, истурајќи го омекнувачот на алиштата директно во казанчето за испирање. Штом британската компанија за чистење Sadie’s Professional Services слушнала за овој трик, рекле дека тоа не е никаква вест затоа што нивните работници извесно време го користеле овој трик при чистење на тоалетот.
“Истурете чаша омекнувач за алишта во казанчето. ДОмекнувачот ќе потоне на дното и секој пат кога ќе ја повлечете водата, тоалетот ќе мириса на убаво”, велат од компанијата.
Водоводџиите предупредуваат на опасностите што доаѓаат со користење на овој трик. Тие велат дека ова може да ги оштети казанчето и цевките. Без оглед на предупредувањата, многу луѓе решиле да го пробаат овој трик, бидејќи, резултатите биле фантастични.


View this post on Instagram

Just another exclusive cleaning tip from the Pros at Sadie’s Professional Cleaning Services LLC. 👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇 Pour a cup of laundry detergent or fabric softener in the tank of the toilet. The detergent will sink to the bottom and remain in the tank. Each time you flush, a sweet aroma will be released in the tank, and the whole bathroom will smell amazing; if you have “gain fireworks”, you can use that as well. (Smells fabulous) It will slowly dissolve and will even last longer. It won’t damage your toilet or the septic system. #Professional #Cleaning #Household #Residential #Tips #SadiesProfessionalCleaningServicesLLC #NeatFreaks #WeComeToYou #Call #Text #ThankYou #BookYourAppointment #Cleaners #SadiesProCleaning #Clean #Dirty #Dirt #Mop #Spray #Clutter #DeClutter #Organization #Cleanliness #Perfection #Vacuum #DustPan #Broom #FloorCleaner #MopBucket #PaperTowels


A post shared by Sadie’s Professional Cleaning (@sadiesprocleaning) on


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Како брзо да се исушат алиштата во зима? Овие генијални трикови заштедуваат време!

Доколку немате тераса или соба во вашиот стан каде што можете да ги исушите алиштата, …