ПАНИКА – ЕВРОВИЗИЈА МОЖЕ ДА БИДЕ ОТКАЖАНА ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ! Јавноста е загрижена, никој не е сигурен каква е состојбата!

Коронавирусот се шири со таква брзина што се поставува големо прашање – дали постои можност оваа година да се одложи Евровизија или можеби дури и да се откаже.
Имено, други големи настани како Светското првенство во атлетика,неколку квалификациски олимписки турнири,се откажани,а снимањето на филмот на „Невозможна мисија“ беше прекинато.


Сепак, сè уште не е познато што ќе се случи ако вирусот се прошири пред да стигне до Холандија, па дури и во Ротердам пред Евровизија.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) MY SECRET TERRIUS: Во јужнокорејска серија снимена пред две години е опишана борба со корона вирусот!

Корејската серија „My Secret Terrius” која е објавена во 2018. година, а говори за смртоносниот …