(ВИДЕО) Во ресторан во Дубаи, Ѓоковиќ играл со танчерка за егзотични танци!

Српскиот тенисер се опуштил пред мечот со Колшрајбер…
Тоа што Новак Ѓоковиќ загуби во конкуренција на двојки на АТП турнирот во Дубаи, очигледно не му пречи!
Доказ за ова е видеото кое се појави на социјалните мрежи,а во кое се гледа како најдобриот рекет на светот ужива во друштво на танчерка за стомачни танци за време на една вечера.
Судејќи според персоналот, Ѓоковиќ си поминал одлично и во еден момент танцувал со меч по главата.
Новак, патем, денес од 16. часот ќе го игра мечот од второто коло на турнирот во Дубаи со Филип Колшрајбер.
За да остане на првото место на АТП-листата и после овој турнир, Новак треба да стигне барем до полуфиналето.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Славната тенисерка родила девојче и открила кое популарно име и го дала

Каролина Возниацки стана мајка. Поранешната данска тенисерка со нејзиниот сопруг и поранешна НБА sвезда Дејвид …