(ВИДЕО+ФОТО) Славната пејачка Дафи, додека ја држеле во заробеништво, со денови ја дрогирале и силувале!

„Ме контактира новинар, најде начин да дојде до мене, и му го кажав сето ова минатото лето. Вистина е, и ве молам верувајте ми дека сега сум добра и безбедна, бев силувана и дрогирана, ме држеа во заробеништво неколку дена. Секако, преживеав“, напишала пејачката.

View this post on Instagram

You can only imagine the amount of times I thought about writing this. The way I would write it, how I would feel thereafter. Well, not entirely sure why now is the right time, and what it is that feels exciting and liberating for me to talk. I cannot explain it. Many of you wonder what happened to me, where did I disappear to and why. A journalist contacted me, he found a way to reach me and I told him everything this past summer. He was kind and it felt so amazing to finally speak. The truth is, and please trust me I am ok and safe now, I was raped and drugged and held captive over some days. Of course I survived. The recovery took time. There’s no light way to say it. But I can tell you in the last decade, the thousands and thousands of days I committed to wanting to feel the sunshine in my heart again, the sun does now shine. You wonder why I did not choose to use my voice to express my pain? I did not want to show the world the sadness in my eyes. I asked myself, how can I sing from the heart if it is broken? And slowly it unbroke. In the following weeks I will be posting a spoken interview. If you have any questions I would like to answer them, in the spoken interview, if I can. I have a sacred love and sincere appreciation for your kindness over the years. You have been friends. I want to thank you for that x Duffy Please respect this is a gentle move for me to make, for myself, and I do not want any intrusion to my family. Please support me to make this a positive experience.

A post shared by @ duffy on

„Требаше време да се опорави. Не постои лесен начин да се каже тоа. Но, можам да ви кажам, во последната деценија, илјадници и илјадници денови кога сакав повторно да ја почувствувам топлината во моето срце, сонцето сега свети. Се прашувате зошто не избрав да го користам мојот глас за да ја искажам болка? Не сакав да ја покажам мојата тага во очите. Се прашував како можам да пеам од срце ако е се скршено? И полека се’ е завршено сега“, напишала Дафи.

Во 2011 година, пејачката го издаде својот последен, нејзиниот втор албум. Нејзината најпозната песна е „Mercy”“, која ја сними во 2009. година.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) ХАОС ВО ПРОГРАМА ВО ЖИВО: Српска водителка водела ДНЕВНИК а потоа ја снашла грда неволја!

Водителката Роксанда Бабиќ се однесувала навистина професионално… Видеото кое стана апсолутен хит се споделува на …