(ВИДЕО+ФОТО) Славната пејачка Дафи, додека ја држеле во заробеништво, со денови ја дрогирале и силувале!

„Вистина е, и ве молам верувајте ми дека сега сум во ред и безбедна. Ме силуваа и дрогираа, тие ме држеа во заробеништво неколку дена“, напишала пејачката
Популарната пејачка Дафи (35) открила дека била заробена со денови, а потоа била дрогирана и силувана. Пејачката сега е безбедна и закрепнува, и одлучила да ја раскаже својата потресна приказна во јавноста.

Многумина се прашувалњ зошто таа се повлече од јавниот живот, а кога била контактирана од новинарка, пејачката реши да го сподели своето трауматско искуство, пред се со своите обожаватели.
Дафи на својот Инстаграм профил објавила текст во кој се наведува што се случило со неа, а таа добила бројни пораки за поддршка под објавата за да ги помине тешките периоди, сега кога решила да зборува за тоа низ што поминува.

– Можете само да замислите колку пати сум размислувала за тоа, да го напишам. Начинот на кој би го напишал, како би се чувствувала после. Не сум баш сигурна зошто времето е сега и што е она што мене ќе ме ‘ослободи’ ако зборувам за тоа. Не можам да објаснам. Многумина од вас се прашуваат што ми се случи, каде исчезнав и зошто“, ја започнала нејзината исповед.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Во Русија 8. март е еден од најсвечените државни празници: Се слави повеќе и од Денот на вљубените!

Во Русија 8. март е сè уште празник, а оваа година волонтерите ќе им дадат …