(ВИДЕО) Плескавици од стоен леб

Состојки:
10 кришки стоен леб
320 мл ладно млеко
400 г кравјо сирење
сол, црн пипер
3 лажици црн ким
5 јајца со средна големина
Подготовката на ова необично јадење погледнете ја во видеото:

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ослободете се од проблемите со кожата со сода бикарбона – Доаѓа времето на комарците, а…

Сода бикарбоната има навистина чудесно дејство Иако сме навикнати да ја користиме во исхраната, таа …