(ВИДЕО) ТАКА СЕ ПРАВИ ТОА ВО СВЕТОТ – КАМИОНЏИЈА добил 6. месеци затвор поради „ЛУД ПОТЕГ“: Како само се сетил да направи вакво нешто!

Британски возач на камион добил шест месеци затвор за опасно и недозволено полукружно вртење.
Поточно, тој се обидел да се вклучи на автопатот М6 кај Стафордшир од спротивната насока.
Во тој момент, автомобилите оделе со околу 100 километри на час, а камионџијата мислел дека ќе биде добра одлука токму тука да сврти.
Не само што бил затворен, туку добил забрана да седи зад воланот следните 15. месеци.
„Замислете да го гледате ова наутро додека патувате“, рекол полицискиот портпарол.
За среќа, никој не е повреден во овој инцидент.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) КОГА ПАРИТЕ НЕ МОЖАТ ДА ТИ КУПАТ СРЕЌА: Атина Оназис – сопругот немилосрдно ја изневерувал, никогаш не ја преболела смртта на саканата личност, многу трагедии и го одбележале животот

Проклетството на семејството Оназис не ка одбегналоЖивотот на Атина Оназис, и покрај нејзиното потекло и …